Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Warto mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna partia mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne i sprawne, każdy bez wyjątku powinien przypilnować to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz różnorodnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób staramy się uzyskiwać możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego rodzaju nieprzyjemnościach bardzo ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku pożądane byłoby wziąć pod uwagę poszczególne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco też istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, podczas prowadzenia powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Kiedy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy