Drużyna narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o wyniku zadecydowały karne Reprezentacja Chorwacji zagra w 1/2 finału - zadecydowały karne!

Drużyna narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o wyniku zadecydowały karne Reprezentacja Chorwacji zagra w 1/2 finału - zadecydowały karne!

Zdecydowały rzuty karne - spore emocje w spotkaniu kadry narodowej Chorwacji z reprezentacją narodową Brazylii!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa małymi krokami zbliżają się do końca. W poprzedni weekend były rozgrywane ćwierćfinałowe pojedynki, których wygrani zagrają w półfinale mistrzostw świata. Z tym, że ich reprezentacja narodowa pożegnała się z szansami na zgarnięcie tytułu mistrzowskiego musiało pogodzić się wielu fanów futbolu. Pozostaje jednak śledzić mistrzostwa do końca i oczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia a także ekscytować się fenomenalnymi trafieniami. Nie ulega wątpliwości, iż jednym z kandydatów do wygrania tytułu mistrzowskiego od pierwszego spotkania światowych mistrzostw była kadra Brazylii. Mogło się wydawać, że wszystko idzie zgodnie z planem po wygranej z drużyną narodową Korei Południowej, lecz wówczas przyszedł czas pojedynku z reprezentacją narodową Chorwacji. Piłkarze narodowej kadry Chorwacji postawili dla zespołu narodowego Brazylii niesamowicie ciężkie warunki podczas meczu.

Od początku tego starcia kadra Brazylii miała kłopot z wykończeniem akcji ofensywnej celnym strzałem na bramkę. Gracze Chorwacji niesamowicie spisywali się w grze obronnej, ale raz na jakiś czas potrafili zaskoczyć ładnymi ofensywnymi akcjami. Sędzia tego meczu nie miał wyjścia i po regulaminowym czasie gry musiał zaprosić piłkarzy obu drużyn na dogrywkę trwającą 30. minut. Piłkarscy sympatycy obecni na stadionie byli zadowoleni z przebiegu spotkania. Na koniec pierwszej połowy drużyna narodowa Brazylii wyszła na prowadzenie za sprawą gola Neymara. Mogło się wydawać wtedy, że jest już pozamiatane i brazylijscy kibice mogą rezerwować bilety na półfinałowy pojedynek. Jednakże w drugiej połowie dogrywki na 4 minuty przed końcowym gwizdkiem do siatki trafili gracze reprezentacji narodowej Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do rzutów karnych. Kadra narodowa Chorwacji w strzelaniu rzutów karnych ma wielkie doświadczenie i w tym przypadku było to bardzo dobrze widoczne. Piłkarzom zespołu narodowego Brazylii brakowało precyzji podczas strzelania rzutów karnych, dzięki czemu bramkarz narodowej reprezentacji Chorwacji bez trudu kilka wybronił. Natomiast drużyna Chorwacji nie pomyliła się ani razu i takim sposobem zapewniła sobie kwalifikację do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Bardzo mocna narodowa kadra Argentyny, która w ćwierćfinałowym meczu pokonała również po rzutach karnych Holandię będzie rywalem drużyny Chorwacji w 1/2 finału.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy