6 maja 2016 r. na obiektach pszczyńskiej „Iskry” odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne, w których nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce i awansowała tym samym do Rejonowych Zawodów Lekkoatletycznych.

Warto nadmienić, że nasze gimnazjum jest najmniejsze (pod względem liczebności uczniów) ze wszystkich szkół biorących udział w tych zawodach.

 

Poniżej skład naszej reprezentacji i szczegółowe wyniki.

  • Paweł Pasternak – bieg na 100 m – 1 miejsce z rewelacyjnym czasem: 11:76 s, którym zawodnik pobił rekord szkoły na tym dystansie.
  • Jakub Olchawa – pchnięcie kulą – 3 miejsce z wynikiem 10,47 m - to także rekord szkoły w tej konkurencji.
  • Daniel Kręciwilk – 1000 m – 4 miejsce, czas 3:04:54 s.
  • Karol Machalica – 1000 m – 5 miejsce, czas 3:05:93 s.
  • Mateusz Jasiński – pchnięcie kulą –5 miejsce, odległość 10,04 m.
  • Błażej Szczotka – 300 m – 6 miejsce z czasem 42:86 s - rekord szkoły.
  • Krzysztof Jaromin – pchnięcie kulą – 7 miejsce, odległość 9,91 m.
  • Patryk Władyszewski – 300 m – 7 miejsce, czas 43:73 s.
  • Piotr Chrobok – 300 m – 8 miejsce, czas 43:93 s.
  • Paweł Krzyżowski – skok w dal – 5 miejsce, odległość 4,62 m.
  • Adam Grolik – 100 m – 7 miejsce, czas 12:90 s.
  • Patryk Maiczek – 100 m –8 miejsce, czas 13:10 s.
  • Bartosz Gogol – 1000 m –12 miejsce, czas 3:13:44 s.
  • Krzysztof Jaromin, Paweł Pasternak, Daniel Kręciwilk, Patryk Maiczeksztafeta 4 x 100 m - 1 miejsce; czas 48:98 s.; rekord szkoły.

 

W zawodach brały udział również dziewczyny, które zajęły 4 miejsce w skali powiatu.

Skład reprezentacji:
Kinga Kabot, Monika Liszka, Paulina Smolarek – bieg na 100 m
Natalia Mikołajec, Milena Piechula, Agnieszka Zien – bieg na 600 m
Weronika Szafron, Agata Tużnik – skok w dal
Anna Zaremba – skok wzwyż
Aleksandra Kania, Julia Matera – pchnięcie kulą
Kinga Kabot, Natalia Mikołajec, Paulina Smolarek, Agata Tużnik – sztafeta 4 x 100 m.

 

Warte podkreślenia jest 2 miejsce Anny Zaremby w skoku wzwyż, 4 miejsce Natalii Mikołajec, 6 miejsce Agnieszki Zien w biegu na 600 m, 4 miejsce Weroniki Szafron i 5 miejsce Agaty Tużnik w skoku w dal oraz 5 miejsce Aleksandry Kani w pchnięciu kulą.