Narodowa drużyna Argentyny po serii rzutów karnych wygrywa w finałowym pojedynku mundialu!

Kadra Argentyny po karnych wygrywa w finałowym pojedynku mundialu!

Sympatycy piłkarscy ze zniecierpliwieniem oczekiwali finałowego starcia, które rozegrane zostało w niedzielę wieczorem. Na pewno skończone niedawno mistrzostwa w Katarze były niezwykłe pod wieloma względami. Mogliśmy oglądać mnóstwo spektakularnych obron bramkarzy oraz pasjonujących spotkań i pięknych bramek. Futbolowi fani w Polsce także mogą być uradowani. Bowiem po 36 latach polska drużyna zdołała awansować z grupy na mistrzostwach świata, co można bez wątpienia nazwać pewnego rodzaju osiągnięciem. Nie chcemy się jednak koncentrować na problemach naszej piłki nożnej. W tym momencie zdecydowanie ważniejsze jest to, by opisać jak fenomenalnym wydarzeniem było finałowe starcie mistrzostw świata, które był rozgrywane w Katarze. Ze sobą grały: narodowa drużyna Argentyny oraz obrońca tytułu mistrzów świata kadra narodowa Francji.

W drużynie narodowej Argentyny najwybitniejszą gwiazdą jest Lionel Messi, który przez wielu jest uważany ze najlepszego gracza w historii tej dyscypliny. W narodowej reprezentacji Francji za najwybitniejszego podaje się Mbappe, który wielokrotnie już udowodnił na tych mistrzostwach świata, iż mimo młodego wieku, czeka go nadal mnóstwo triumfów. Mecz finałowy fantastycznie rozpoczął się dla reprezentacji Argentyny, która po I połowie prowadziła już 2:0, po trafieniach Leo Messiego oraz Di Marii. Jednak przebieg tego starcia był nieco zdumiewający, ponieważ gracze narodowej drużyny Francji totalnie nie potrafili odnaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej części wystartowali do kontry i przyniosło to rezultaty. Dwa gole w trakcie dwóch minut zdobył Kylian Mbappe, doprowadzając tym sposobem do dodatkowego czasu gry. Podczas dogrywki na prowadzenie znowu wysunęła się narodowa kadra Argentyny i gdy mogło się wydawać, iż już jest po spotkaniu, do akcji ponownie wszedł Mbappe. Arbiter podyktował jedenastkę, a napastnik Francji zmienił go na bramkę. Mecz skończył się wynikiem 3 do 3. Na fanów piłki nożnej zgromadzonych na trybunach czekały więc karne. Narodowa drużyna Argentyny okazała się skuteczniejsza podczas konkursu karnych. W taki sposób Lionel Messi skompletował wszystkie trofea, jakie miał możliwość zdobyć w ciągu kariery piłkarskiej. Zespół narodowy Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak za cztery lata z Mbappe w swoich szeregach znowu walczyć będzie o to trofeum.