Cześć ich pamięci!

13 października br. po raz kolejny udaliśmy się na nasz parafialny cmentarz, by przed Świętem Wszystkich Świętych oraz Świętem Niepodległości wyczyścić groby kobiórzan poległych 3 września 1939 r.: Zdisława Ołtuszewskiego, Józefa Błąkały, Ludwika Pastuschki, Stefana Pyrtka i Augusta Moritza oraz Nieznanego Żołnierza (zapis zgodny z napisami nagrobnymi). Oddaliśmy także cześć naszym zmarłym nauczycielom i innym pracownikom szkoły, spoczywającym na naszej nekropolii.

Więcej…
 

ŚNIADANIE DAJE MOC

W czwartek 12 października miała miejsce II edycja akcji Śniadanie daje moc! Uczniowie klas VI i VII oraz II i III gimnazjum przygotowali kanapki, którymi na kolejnych lekcjach częstowali nie tylko samych siebie, ale także młodszych kolegów - zgodnie z przygotowanym „grafikiem”.

Więcej…
 

 

 

16 października 2017 roku

o 12:50

odbędzie się II etap

Konkursu

Zwrotów i Wyrażeń

Angielskich i Niemieckich dla klas VII oraz II i III gimnazjum.

 

Więcej…
 

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II na Jasnogórskich Błoniach

4 października 2017 r. 29 przedstawicieli naszych klas II i III gimnazjum pojechało wraz z opiekunami na XVII Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Jej hasłem były słowa: Idźmy naprzód z nadzieją!

Więcej…
 

O „wędrującej Polsce”, czyli armii gen. Władysława Andersa i misiu Wojtku – spotkanie z Robertem Garcarzykiem w naszej szkole

Robert Garcarzyk (pseud. Gustlik), członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej „KARPATY” działającej w Mikołowie, spotkał się 29 września br. z uczniami naszej szkoły. Gość podzielił się swoją ogromną wiedzą na temat losów żołnierzy armii generała Andersa, a w szczególności na temat ich udziału w bitwie pod Monte Cassino.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3
Ulti Clocks content