10.06.2016

Akcja JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM w kobiórskim gimnazjum.
Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie!
(fot. A. Konieczna)
1. Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie! 2. Każdy czyta  to, na co ma ochotę. 3. Starsi nie czytają, w młodych nadzieja! 4. Czytam i odpoczywam.
5. Wspólne czytanie naprawdę może być fajne! 6. Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera. 7. Czytanie jest tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała. 8. Jak nie czytam, jak czytam!
9. Kiedy przeczytam nową książkę, to tak, jakbym znalazł nowego przyjaciela. 10. Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów. 11. Bo czytanie jest najlepsze, czytaj książki, nie bądź leszczem! 12. Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela.
13. Czytaj książki, czytaj księgi, będziesz mądry do potęgi! 14. Czytelnictwo kluczem do mądrości. 15. Kto czyta książki, żyje podwójnie. 16. Gdy Ci dobrze, gdy Ci źle (...) złap za książkę-wciągnij się!
17. Każda książka jest wspaniała, do czytania doskonała. 18. Nieważne, jak wygląda okładka, czytanie książek to niezła gratka. 19. Na górze Hogwart, na dole Narnia, przeczytaj książkę, bo będzie fajna! 20. Lepiej czytać niż nie.